O nás

TJ Sokol Kdyně funguje od roku 2010 jako občanské sdružení, a od roku 2015 jako zapsaný spolek, avšak navažuje na dlouholetou tradici organizovaného sportu ve Kdyni.

Organizovaný sport ve Kdyni vznikl v roce 1905 pod hlavičkou tehdejšího Sokola. Po našich předcích jsme zdědili velmi široké sportovní zázemí, které tvoří sokolovna, tenisové kurty, kuželna, fotbalové hřiště a jezdecký areál. Po sametové revoluci se osamostatnili fotbalisté a "koníčkáři". Ostatní oddíly vytvořili společné TJ, poté SOKOL a následně TJ SOKOL KDYNĚ.

TJ Sokol Kdyně je samostatným subjektem s vlastní právní subjektivitou (zapsaným spolkem), za spolek jedná statutární zástupce (předseda), organizační a sportovní záležitosti řeší předsedové a organizační pracovníci jednotlivých oddílů.

TJ Sokol Kdyně je členem České unie sportu, z. s., prostřednictvím Sportovní unie okresu Domažlice, z. s.

TJ není členem České obce sokolské, TJ část názvu "Sokol" nese z historických důvodů.

Veškerá sportoviště jsou ve vlastnictví města Kdyně (kdyne.cz) a TJ Sokol Kdyně je využívá na základě smluvního vztahu. Správu sportovišť zajišťuje město Kdyně prostřednictvím Městského kulturního střediska Kdyně (mkskdyne.cz).

...dokumenty (v přípravě)...

Vyhledávání ve veřejných databázích:

Vytvořte si webové stránky zdarma!